Murata Electronics North America GRM1885C1H221GA01J
GRM1885C1H221GA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H221GA01J
Brief Description
CAP CER 220PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H221GA01J.pdf
Availability of GRM1885C1H221GA01J
QUANTITY
GRM1885C1H221GA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H221GA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H221GA01J
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H221GA01J
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H221GA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H221GA01J Details Description
Related parts for GRM1885C1H221GA01J
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC SOD123W datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 200 OHM 10SIP datasheet.pdf
RES 680 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL PLUG CABLE datasheet.pdf
HOLDER - PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf