Murata Electronics North America GRM1885C1H221JA01J
GRM1885C1H221JA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H221JA01J
Brief Description
CAP CER 220PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H221JA01J.pdf
Availability of GRM1885C1H221JA01J
QUANTITY
GRM1885C1H221JA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H221JA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H221JA01J
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H221JA01J
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H221JA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H221JA01J Details Description
Related parts for GRM1885C1H221JA01J
BOX CHASSIS ALUM UNPTD 8"L X 3"W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 820 OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 WW datasheet.pdf
IC DSP 100LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
OSC XO 16.777216MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CIR 60C 60#16 SKT PLUG datasheet.pdf
IC 103DB 24BIT 192KHZ STERAUDADC datasheet.pdf
BCP-508F-13 BK datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf