Murata Electronics North America GRM1885C1H222FA01J
GRM1885C1H222FA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H222FA01J
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H222FA01J.pdf
Availability of GRM1885C1H222FA01J
QUANTITY
GRM1885C1H222FA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H222FA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H222FA01J
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H222FA01J
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H222FA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H222FA01J Details Description
Related parts for GRM1885C1H222FA01J
IC SYNTHESIZER VCO 24LFCSP datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 20MHZ 8SOIJ datasheet.pdf
IC QUAD/PAR 16-BIT D/A 48-SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 9NH 680MA 104 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 309K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf