Murata Electronics North America GRM1885C1H300JA01D
GRM1885C1H300JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H300JA01D
Brief Description
CAP CER 30PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H300JA01D.pdf
Availability of GRM1885C1H300JA01D
QUANTITY
GRM1885C1H300JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H300JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H300JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H300JA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H300JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H300JA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H300JA01D
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 3/8-24 UNF 1-5V datasheet.pdf
CAP TOGGLE BAT GRAY datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SFP MODULE datasheet.pdf
REAR STRIP GUIDE datasheet.pdf
CAP FILM 0.091UF 5% 2500VDC AXIA datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A 10DFN datasheet.pdf
FUSE 10A 690V DIN 00 GR datasheet.pdf