Murata Electronics North America GRM1885C1H330FA01D
GRM1885C1H330FA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H330FA01D
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H330FA01D.pdf
Availability of GRM1885C1H330FA01D
QUANTITY
GRM1885C1H330FA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H330FA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H330FA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H330FA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H330FA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H330FA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H330FA01D
CONN IC DIP SOCKET 20POS TIN datasheet.pdf
FUSE RESETTABLE .75A 30V SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 77.8VWM 131.25VC AXL datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 3.1A 65 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 128POS datasheet.pdf
CIR 3C 3#12 FR PIN PLUG datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf