Murata Electronics North America GRM1885C1H332JA01J
GRM1885C1H332JA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H332JA01J
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H332JA01J.pdf
Availability of GRM1885C1H332JA01J
QUANTITY
GRM1885C1H332JA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H332JA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H332JA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H332JA01J
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H332JA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H332JA01J Details Description
Related parts for GRM1885C1H332JA01J
FUSE GLASS 750MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-SOIC datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 16"L X 14"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf