Murata Electronics North America GRM1885C1H392JA01J
GRM1885C1H392JA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H392JA01J
Brief Description
CAP CER 3900PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H392JA01J.pdf
Availability of GRM1885C1H392JA01J
QUANTITY
GRM1885C1H392JA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H392JA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H392JA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H392JA01J
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H392JA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H392JA01J Details Description
Related parts for GRM1885C1H392JA01J
IDC CABLE-ASR40G/ AE40G / ASR40G datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 85V 75MA SOT523 datasheet.pdf
TOOL CRIMP N RG/8,213 W/DIE SET datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CABLE ASSY R/A FMAL SNGL 3POS 5M datasheet.pdf
LAMP INCAND T.75 STD AXIAL 5V datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 5POS 5A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf