Murata Electronics North America GRM1885C1H4R3BA01J
GRM1885C1H4R3BA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H4R3BA01J
Brief Description
CAP CER 4.3PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H4R3BA01J.pdf
Availability of GRM1885C1H4R3BA01J
QUANTITY
GRM1885C1H4R3BA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H4R3BA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H4R3BA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H4R3BA01J
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H4R3BA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H4R3BA01J Details Description
Related parts for GRM1885C1H4R3BA01J
IC LED Driver Linear 120mA Signage 16-SO datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
E1 DIE 16-14 AVIK PGYBK datasheet.pdf
INSTALLATION LEVEL TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 3A TO263-5 datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 380MA 2.73 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 100MA 1 OHM SMD datasheet.pdf