Murata Electronics North America GRM1885C1H6R0CA01J
GRM1885C1H6R0CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H6R0CA01J
Brief Description
CAP CER 6PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H6R0CA01J.pdf
Availability of GRM1885C1H6R0CA01J
QUANTITY
GRM1885C1H6R0CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H6R0CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H6R0CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H6R0CA01J
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H6R0CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H6R0CA01J Details Description
Related parts for GRM1885C1H6R0CA01J
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
ROUND SPACER M2.5 NYLON 1/4" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25, 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
381 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf