Vishay/Dale RN60C4321FR36
RN60C4321FR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C4321FR36
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C4321FR36.pdf
Availability of RN60C4321FR36
QUANTITY
RN60C4321FR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C4321FR36
Internal Part NumberEIS-RN60C4321FR36
Standard Package2,500
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C4321FR36
Related LinksRN60C4, RN60C4321FR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C4321FR36 Details Description
Related parts for RN60C4321FR36
IC SWITCH BUS FET 8BIT 20-QSOP datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 100V U2J 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC R6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 ACETAL 3MM datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 26POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
MW35-C HY 22AWG 1KG/2.2LBS SPOOL datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 10ppm 10pF 300 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf