Murata Electronics North America GRM1885C1H9R0CA01J
GRM1885C1H9R0CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H9R0CA01J
Brief Description
CAP CER 9PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H9R0CA01J.pdf
Availability of GRM1885C1H9R0CA01J
QUANTITY
GRM1885C1H9R0CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H9R0CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H9R0CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H9R0CA01J
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H9R0CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H9R0CA01J Details Description
Related parts for GRM1885C1H9R0CA01J
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 18POS 2MM T/H datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 130 OHM 10SIP datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM 21.7VC SMB datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 3' NM SMA MALE datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CABLE TIE,LOCK,HS BLK,7.90 IN LG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf