Murata Electronics North America GRM1885C1H9R0DA01J
GRM1885C1H9R0DA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H9R0DA01J
Brief Description
CAP CER 9PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H9R0DA01J.pdf
Availability of GRM1885C1H9R0DA01J
QUANTITY
GRM1885C1H9R0DA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H9R0DA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H9R0DA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H9R0DA01J
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H9R0DA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H9R0DA01J Details Description
Related parts for GRM1885C1H9R0DA01J
RES SMD 210K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SIDACTOR 4CHP 58/116V 400A MS013 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN SPLICE 19-22AWG THRU datasheet.pdf
IC REG LDO 1.1V 0.25A 6UTDFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-15VOUT SMD datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
IC SDRAM 256M 143MHZ 54BGA datasheet.pdf