Murata Electronics North America GRM1885C1H9R3CA01D
GRM1885C1H9R3CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H9R3CA01D
Brief Description
CAP CER 9.3PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H9R3CA01D.pdf
Availability of GRM1885C1H9R3CA01D
QUANTITY
GRM1885C1H9R3CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H9R3CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H9R3CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H9R3CA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H9R3CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H9R3CA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H9R3CA01D
CONN TERM BLOCK 5.08MM 3POS datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR UPG2163T5N datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
QUICKIE* HEADER datasheet.pdf
RES SMD 1.33 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 23POS .35M datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 ALUMINUM 25MM datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 180POS .050 SMD datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 16"L X 14"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf