Murata Electronics North America GRM1885C1H9R4CA01D
GRM1885C1H9R4CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H9R4CA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 9.4PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H9R4CA01D.pdf
Availability of GRM1885C1H9R4CA01D
QUANTITY
GRM1885C1H9R4CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H9R4CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H9R4CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H9R4CA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H9R4CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H9R4CA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H9R4CA01D
CAP CER 22UF 16V Y5V 1812 datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS .100" SNGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONNECTOR HEADER 64POS R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH ROLLER LEVER ASSMBLY datasheet.pdf
LED GOLDEN DRAGON 528LM GRN SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf