Murata Electronics North America GRM1885C2A100JA01J
GRM1885C2A100JA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A100JA01J
Brief Description
CAP CER 10PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A100JA01J.pdf
Availability of GRM1885C2A100JA01J
QUANTITY
GRM1885C2A100JA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A100JA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A100JA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A100JA01J
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A100JA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A100JA01J Details Description
Related parts for GRM1885C2A100JA01J
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 48V datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
LED ACRICH COOL WHITE 5100K 2SMD datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 5POS SNGL SMD datasheet.pdf
CONN 1.0/2.3 PLUG STR 50 OHM datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517HBGA datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V CH 0805 datasheet.pdf