Murata Electronics North America GRM1885C2A121FA01D
GRM1885C2A121FA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A121FA01D
Brief Description
CAP CER 120PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A121FA01D.pdf
Availability of GRM1885C2A121FA01D
QUANTITY
GRM1885C2A121FA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A121FA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A121FA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A121FA01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A121FA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A121FA01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A121FA01D
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 288VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT FLASH 38-TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC SMB datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C UNSHIELDED datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
5 VDC BRUSHLESS FAN datasheet.pdf