Murata Electronics North America GRM1885C2A151FA01D
GRM1885C2A151FA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A151FA01D
Brief Description
CAP CER 150PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A151FA01D.pdf
Availability of GRM1885C2A151FA01D
QUANTITY
GRM1885C2A151FA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A151FA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A151FA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A151FA01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A151FA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A151FA01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A151FA01D
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.5GHZ SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.0 6G 1-5V datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT FH 140POS DUAL VERT datasheet.pdf
CONTROL LOG 18 IN 12OUT 100-240V datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 264MA 2.16 OHM datasheet.pdf
RES 3.6 OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 2A 52 MOHM SMD datasheet.pdf