Murata Electronics North America GRM1885C2A1R0CA01D
GRM1885C2A1R0CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A1R0CA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A1R0CA01D.pdf
Availability of GRM1885C2A1R0CA01D
QUANTITY
GRM1885C2A1R0CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A1R0CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A1R0CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A1R0CA01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A1R0CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A1R0CA01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A1R0CA01D
FUSE RESETTABLE 2.6A HOLD SMD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 5.6V SNT-4A datasheet.pdf