Murata Electronics North America GRM1885C2A220JA01D
GRM1885C2A220JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A220JA01D
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A220JA01D.pdf
Availability of GRM1885C2A220JA01D
QUANTITY
GRM1885C2A220JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A220JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A220JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A220JA01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A220JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A220JA01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A220JA01D
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CABLE 7COND 18AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
CAP CER 500PF 30KV AXIAL datasheet.pdf
D-SUB FILTER 37POS IP67 datasheet.pdf