Murata Electronics North America GRM1885C2A221FA01J
GRM1885C2A221FA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A221FA01J
Brief Description
CAP CER 220PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A221FA01J.pdf
Availability of GRM1885C2A221FA01J
QUANTITY
GRM1885C2A221FA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A221FA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A221FA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A221FA01J
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A221FA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A221FA01J Details Description
Related parts for GRM1885C2A221FA01J
IC COMP QUAD CMOS MCRPWR 14SOIC datasheet.pdf
DIODE PIN GP 50V LO COST SOT-323 datasheet.pdf
IC UP SUPERVISOR OCTAL 20-TQFN datasheet.pdf
RES MO 1W 5.6K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MT PINS datasheet.pdf
RES SMD 3.57M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.05A 220 MOHM datasheet.pdf
TRANS PNP 12V 1.5A TSMT5 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 550MA 560 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf