Murata Electronics North America GRM1885C2A221GA01J
GRM1885C2A221GA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A221GA01J
Brief Description
CAP CER 220PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A221GA01J.pdf
Availability of GRM1885C2A221GA01J
QUANTITY
GRM1885C2A221GA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A221GA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A221GA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A221GA01J
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A221GA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A221GA01J Details Description
Related parts for GRM1885C2A221GA01J
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 902MHZ 0402 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
EXL DEBURRING WHEEL 6" 8S MED datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf