Murata Electronics North America GRM1885C2A240JA01D
GRM1885C2A240JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A240JA01D
Brief Description
CAP CER 24PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A240JA01D.pdf
Availability of GRM1885C2A240JA01D
QUANTITY
GRM1885C2A240JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A240JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A240JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A240JA01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A240JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A240JA01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A240JA01D
RES SMD 464 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 53.6KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 16.9 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf