Murata Electronics North America GRM1885C2A270GA01J
GRM1885C2A270GA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A270GA01J
Brief Description
CAP CER 27PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A270GA01J.pdf
Availability of GRM1885C2A270GA01J
QUANTITY
GRM1885C2A270GA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A270GA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A270GA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A270GA01J
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A270GA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A270GA01J Details Description
Related parts for GRM1885C2A270GA01J
RES 110K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf