Murata Electronics North America GRM1885C2A2R8CZ01D
GRM1885C2A2R8CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A2R8CZ01D
Brief Description
CAP CER 2.8PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A2R8CZ01D.pdf
Availability of GRM1885C2A2R8CZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1885C2A2R8CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A2R8CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A2R8CZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A2R8CZ01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A2R8CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A2R8CZ01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A2R8CZ01D
Connector Receptacle 74 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC 4BIT LATCH/4:16 DECODR 24SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN +/-5V OUT datasheet.pdf
SWITCH DIP RECESSED 9POS SEALED datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 440MA 2.39 OHM datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1.5W DO204AL datasheet.pdf