Murata Electronics North America GRM1885C2A3R3CZ01D
GRM1885C2A3R3CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A3R3CZ01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A3R3CZ01D.pdf
Availability of GRM1885C2A3R3CZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1885C2A3R3CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A3R3CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A3R3CZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A3R3CZ01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A3R3CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A3R3CZ01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A3R3CZ01D
BOOK STAMPWORKS datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1.25MSPS 48-TSSOP datasheet.pdf
ANTENNA 418MHZ 1/4 WAVE RP/SMA datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A STMITEFLAT datasheet.pdf
RCM4300 RABBITCORE datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 453 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 287K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
PWR CORD 15A 250V 14AWG RED 4' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf