Murata Electronics North America GRM1885C2A4R2CA01D
GRM1885C2A4R2CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A4R2CA01D
Brief Description
CAP CER 4.2PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A4R2CA01D.pdf
Availability of GRM1885C2A4R2CA01D
QUANTITY
GRM1885C2A4R2CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A4R2CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A4R2CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A4R2CA01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A4R2CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A4R2CA01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A4R2CA01D
RES ARRAY 7 RES 1K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CABLE MOD FLAT 8COND SILVER 100' datasheet.pdf
CONN SIM CARD PUSH-PUSH R/A SMD datasheet.pdf
RES 51.0 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
RES 161.045 OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS 1MM datasheet.pdf