Murata Electronics North America GRM1885C2A5R1DA01D
GRM1885C2A5R1DA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A5R1DA01D
Brief Description
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A5R1DA01D.pdf
Availability of GRM1885C2A5R1DA01D
QUANTITY
GRM1885C2A5R1DA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A5R1DA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A5R1DA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A5R1DA01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A5R1DA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A5R1DA01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A5R1DA01D
DGTL ISO 2.5KV GATE DRVR 16SOIC datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 2 OHM 5% AXL datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 2" BLU 5X4' datasheet.pdf
ADAPTOR FOR D-SUB SET SINGLE ROW datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 185MA 2 OHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 707.3527MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
KVM SWITCH USB/PS2 CABLE 15FT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 20W CM datasheet.pdf