Murata Electronics North America GRM1885C2A5R6DA01D
GRM1885C2A5R6DA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A5R6DA01D
Brief Description
CAP CER 5.6PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A5R6DA01D.pdf
Availability of GRM1885C2A5R6DA01D
QUANTITY
GRM1885C2A5R6DA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A5R6DA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A5R6DA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A5R6DA01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A5R6DA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A5R6DA01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A5R6DA01D
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 3/8" datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1.8MA 53 MOHM SMD datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.090" datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MPPE FLT RBB BL/WH 2C 20AWG 500' datasheet.pdf
FUSE LK CPS K 025A NRB 23" datasheet.pdf