Murata Electronics North America GRM1885C2A5R7DZ01D
GRM1885C2A5R7DZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A5R7DZ01D
Brief Description
CAP CER 5.7PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A5R7DZ01D.pdf
Availability of GRM1885C2A5R7DZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1885C2A5R7DZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A5R7DZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A5R7DZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A5R7DZ01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A5R7DZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A5R7DZ01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A5R7DZ01D
FIXED IND 330MH 34MA 540 OHM TH datasheet.pdf
ADAPTR 712,716 DIP,SOIC,SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR PC PS 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 4.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 796K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 6.2NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf