Murata Electronics North America GRM1885C2A9R5DA01D
GRM1885C2A9R5DA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A9R5DA01D
Brief Description
CAP CER 9.5PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A9R5DA01D.pdf
Availability of GRM1885C2A9R5DA01D
QUANTITY
GRM1885C2A9R5DA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A9R5DA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A9R5DA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.5pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A9R5DA01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A9R5DA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A9R5DA01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A9R5DA01D
IC SWITCH SPST 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3PST 50A 24V datasheet.pdf
IC PMU APPL PROCESSOR 40LLP datasheet.pdf
CONN TAB HOUSING 2POS .110 datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf