Murata Electronics North America GRM1886P1H2R5CZ01D
GRM1886P1H2R5CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886P1H2R5CZ01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.5PF 50V P2H 0603
Datasheet Download
GRM1886P1H2R5CZ01D.pdf
Availability of GRM1886P1H2R5CZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1886P1H2R5CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886P1H2R5CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886P1H2R5CZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886P1H2R5CZ01D
Related LinksGRM1886P1, GRM1886P1H2R5CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886P1H2R5CZ01D Details Description
Related parts for GRM1886P1H2R5CZ01D
BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.8A TO220-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS R/A GOLD T/H datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC HIGH GAIN DRVR 0.5W AMP SO89 datasheet.pdf
IC SOC BLUETOOTH SMART 40VQFN datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 100MA TO-46 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 10POS SCKT datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SSL RCPT 3POS 4MM SOLDER datasheet.pdf
CONN DSUB RCPT 37POS STR IDC datasheet.pdf