Murata Electronics North America GRM1886P1H750JZ01D
GRM1886P1H750JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886P1H750JZ01D
Brief Description
CAP CER 75PF 50V P2H 0603
Datasheet Download
GRM1886P1H750JZ01D.pdf
Availability of GRM1886P1H750JZ01D
QUANTITY
GRM1886P1H750JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886P1H750JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886P1H750JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886P1H750JZ01D
Related LinksGRM1886P1, GRM1886P1H750JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886P1H750JZ01D Details Description
Related parts for GRM1886P1H750JZ01D
CONN HEADER .100 SINGL R/A 23POS datasheet.pdf
IDC CABLE- ASR10B/AE10M/APK10B datasheet.pdf
SLDSW 6A 2.0M SLEV NONE datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
SMP 0-0160129-0 datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
TV 8C 8#8(QUADRAX) GRND RECP datasheet.pdf
GT 10C 10#16 PIN PLUG datasheet.pdf
114 dB, 192 kHz 8-Channel D/A Converter IC datasheet.pdf