Murata Electronics North America GRM1886P1HR20BD01D
GRM1886P1HR20BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886P1HR20BD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.2PF 50V P2H 0603
Datasheet Download
GRM1886P1HR20BD01D.pdf
Availability of GRM1886P1HR20BD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1886P1HR20BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886P1HR20BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886P1HR20BD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.20pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886P1HR20BD01D
Related LinksGRM1886P1, GRM1886P1HR20BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886P1HR20BD01D Details Description
Related parts for GRM1886P1HR20BD01D
CAP CER 750PF 2.5KV NP0 1825 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 4A 90 MOHM TH datasheet.pdf
IC POST AMP PECL LP LIMIT 10MSOP datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 8SMD SIDED PORT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP POLYMER 68UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 PVC 8.38MM datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL 70A 200V TO-94 datasheet.pdf