Murata Electronics North America GRM1886P2A1R7CZ01D
GRM1886P2A1R7CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886P2A1R7CZ01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.7PF 100V P2H 0603
Datasheet Download
GRM1886P2A1R7CZ01D.pdf
Availability of GRM1886P2A1R7CZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1886P2A1R7CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886P2A1R7CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886P2A1R7CZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886P2A1R7CZ01D
Related LinksGRM1886P2, GRM1886P2A1R7CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886P2A1R7CZ01D Details Description
Related parts for GRM1886P2A1R7CZ01D
IC MPU/WATCHDG 15-300MS SOT23-6 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT TIN T/H datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8SO datasheet.pdf
HEADER 72POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 1% 1.5W 2615 datasheet.pdf
TBF 6C 4#16 2#12 PIN/SKT RCPT datasheet.pdf
FMBC NEO FLTR 3PH 2ST 30A 520VAC datasheet.pdf
RES 1.32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf