Murata Electronics North America GRM1886P2A1R9CZ01D
GRM1886P2A1R9CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886P2A1R9CZ01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.9PF 100V P2H 0603
Datasheet Download
GRM1886P2A1R9CZ01D.pdf
Availability of GRM1886P2A1R9CZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1886P2A1R9CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886P2A1R9CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886P2A1R9CZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886P2A1R9CZ01D
Related LinksGRM1886P2, GRM1886P2A1R9CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886P2A1R9CZ01D Details Description
Related parts for GRM1886P2A1R9CZ01D
CONN EDGECARD EXTEND 80POS .156 datasheet.pdf
IC RS485 TXRX 1MBPS 8-DIP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO213AB datasheet.pdf
TRANS RF NPN 1.8GHZ 4.0V SOT343 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.2A 16QFN datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf