Murata Electronics North America GRM1886P2A3R7CZ01D
GRM1886P2A3R7CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886P2A3R7CZ01D
Brief Description
CAP CER 3.7PF 100V P2H 0603
Datasheet Download
GRM1886P2A3R7CZ01D.pdf
Availability of GRM1886P2A3R7CZ01D
QUANTITY
GRM1886P2A3R7CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886P2A3R7CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886P2A3R7CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886P2A3R7CZ01D
Related LinksGRM1886P2, GRM1886P2A3R7CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886P2A3R7CZ01D Details Description
Related parts for GRM1886P2A3R7CZ01D
FIXED IND 3.3MH 300MA 1.5 OHM datasheet.pdf
RES 2K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 768MB datasheet.pdf
CONN RCPT FH 60POS .050 VERT datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 1.98"LX1.78"W datasheet.pdf
CONN RCPT 11 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
MOUNTING BUTTON 0.250" NYLON BLK datasheet.pdf