Murata Electronics North America GRM1886R1H110JZ01D
GRM1886R1H110JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886R1H110JZ01D
Brief Description
CAP CER 11PF 50V R2H 0603
Datasheet Download
GRM1886R1H110JZ01D.pdf
Availability of GRM1886R1H110JZ01D
QUANTITY
GRM1886R1H110JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886R1H110JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886R1H110JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886R1H110JZ01D
Related LinksGRM1886R1, GRM1886R1H110JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886R1H110JZ01D Details Description
Related parts for GRM1886R1H110JZ01D
CAP ALUM 12000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
IC CLK\DATA RECOVERY PLL 20SOIC datasheet.pdf
RES 4.02M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5.0MM 16POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.32 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
E3X-DA41-S WITH 5M CABLE datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf