Murata Electronics North America GRM1886R1H2R3CZ01D
GRM1886R1H2R3CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886R1H2R3CZ01D
Brief Description
CAP CER 2.3PF 50V R2H 0603
Datasheet Download
GRM1886R1H2R3CZ01D.pdf
Availability of GRM1886R1H2R3CZ01D
QUANTITY
GRM1886R1H2R3CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886R1H2R3CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886R1H2R3CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886R1H2R3CZ01D
Related LinksGRM1886R1, GRM1886R1H2R3CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886R1H2R3CZ01D Details Description
Related parts for GRM1886R1H2R3CZ01D
IC OPAMP INSTR 5MHZ 16SOIC datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A datasheet.pdf
CONN FFC VERT 11POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 1% 16W 2512 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A SOT223-3 datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 5.6K OHM 14DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 1W SJP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf