Murata Electronics North America GRM1886S1H201JZ01D
GRM1886S1H201JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886S1H201JZ01D
Brief Description
CAP CER 200PF 50V S2H 0603
Datasheet Download
GRM1886S1H201JZ01D.pdf
Availability of GRM1886S1H201JZ01D
QUANTITY
GRM1886S1H201JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886S1H201JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886S1H201JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886S1H201JZ01D
Related LinksGRM1886S1, GRM1886S1H201JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886S1H201JZ01D Details Description
Related parts for GRM1886S1H201JZ01D
SOLDER NO-CLEAN ANTISTAT .031" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
TVS DIODE 5.6VWM 8VC 6TSOP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS VERT T/H 15GOLD datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 9.76 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TOOL PLUG NOZZLE PLIERS datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 300MA 2 OHM TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf