Murata Electronics North America GRM1886S1H220JZ01D
GRM1886S1H220JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886S1H220JZ01D
Brief Description
CAP CER 22PF 50V S2H 0603
Datasheet Download
GRM1886S1H220JZ01D.pdf
Availability of GRM1886S1H220JZ01D
QUANTITY
GRM1886S1H220JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886S1H220JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886S1H220JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886S1H220JZ01D
Related LinksGRM1886S1, GRM1886S1H220JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886S1H220JZ01D Details Description
Related parts for GRM1886S1H220JZ01D
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 2A TO-126 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .050 SMD datasheet.pdf
IC FPGA 644 I/O 1152FCBGA datasheet.pdf
5P SR RCPT VAL-U-LOK GW datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
8X TO (1) 4X PCIE CABLE ASSY datasheet.pdf
RES 453K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
WIRE SEALS FOR 152003. datasheet.pdf
POT 1K OHM 1/2W PLASTIC LOG datasheet.pdf