Murata Electronics North America GRM1886S1H4R7CZ01D
GRM1886S1H4R7CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886S1H4R7CZ01D
Brief Description
CAP CER 4.7PF 50V S2H 0603
Datasheet Download
GRM1886S1H4R7CZ01D.pdf
Availability of GRM1886S1H4R7CZ01D
QUANTITY
GRM1886S1H4R7CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886S1H4R7CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886S1H4R7CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886S1H4R7CZ01D
Related LinksGRM1886S1, GRM1886S1H4R7CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886S1H4R7CZ01D Details Description
Related parts for GRM1886S1H4R7CZ01D
IC ADC 14BIT SAMPLING 28-DIP datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 18POS .050 SMD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% 1611 datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON 9 1.9-2.65MM YEL datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT PCB 36POS TIN PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf