Murata Electronics North America GRM1886S1H5R4DZ01D
GRM1886S1H5R4DZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886S1H5R4DZ01D
Brief Description
CAP CER 5.4PF 50V S2H 0603
Datasheet Download
GRM1886S1H5R4DZ01D.pdf
Availability of GRM1886S1H5R4DZ01D
QUANTITY
GRM1886S1H5R4DZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886S1H5R4DZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886S1H5R4DZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.4pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886S1H5R4DZ01D
Related LinksGRM1886S1, GRM1886S1H5R4DZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886S1H5R4DZ01D Details Description
Related parts for GRM1886S1H5R4DZ01D
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A 6TSOP datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN BARRIER BLOCK COVER 5POS datasheet.pdf
FIXED IND 360UH 171MA 12.5 OHM datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
SF-7ES1N8A8LB2S datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf