Bulgin PXP6010/22P/CR
PXP6010/22P/CR picture photo
Mfg. Part Number
PXP6010/22P/CR
Brief Description
CONN HSNG PLUG 22POS INLINE PIN
Datasheet Download
PXP6010/22P/CR.pdf
Availability of PXP6010/22P/CR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PXP6010/22P/CR Order Process
Ship out your order
Specifications of PXP6010/22P/CR
Internal Part NumberEIS-PXP6010/22P/CR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions22
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PXP6010/22P/CR
Related LinksPXP6010, PXP6010/22P/CR Datasheet, Bulgin Distributor
PXP6010/22P/CR Details Description
Related parts for PXP6010/22P/CR
FIXED IND 270NH 345MA 320 MOHM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 5A DO204AR datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
FUSE CERM 250MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 5MHZ 16DIP datasheet.pdf
IC LINE DRVR/RCVR RS-232 16TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 7/16 5V datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf