Murata Electronics North America GRM1886S1H7R9DZ01D
GRM1886S1H7R9DZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886S1H7R9DZ01D
Brief Description
CAP CER 7.9PF 50V S2H 0603
Datasheet Download
GRM1886S1H7R9DZ01D.pdf
Availability of GRM1886S1H7R9DZ01D
QUANTITY
GRM1886S1H7R9DZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886S1H7R9DZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886S1H7R9DZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886S1H7R9DZ01D
Related LinksGRM1886S1, GRM1886S1H7R9DZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886S1H7R9DZ01D Details Description
Related parts for GRM1886S1H7R9DZ01D
IC REG LDO 2.7V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
KEYPAD MODULAR 6BTN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 250V IEC 3.6X10 TL SLV 2A datasheet.pdf
CAP ALUM 68000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC PWR SWITCH ESD PROT 12WLCSP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 7 (5 + 2 Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 SKT RECP datasheet.pdf
2700UF 25V 16X44.5 105C AXI datasheet.pdf