Murata Electronics North America GRM1886S1H8R9DZ01D
GRM1886S1H8R9DZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886S1H8R9DZ01D
Brief Description
CAP CER 8.9PF 50V S2H 0603
Datasheet Download
GRM1886S1H8R9DZ01D.pdf
Availability of GRM1886S1H8R9DZ01D
QUANTITY
GRM1886S1H8R9DZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886S1H8R9DZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886S1H8R9DZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886S1H8R9DZ01D
Related LinksGRM1886S1, GRM1886S1H8R9DZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886S1H8R9DZ01D Details Description
Related parts for GRM1886S1H8R9DZ01D
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A SOT89-3 datasheet.pdf
CABLE M12 FML 4POS TO RJ45 PLUG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 115 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 640MA 328 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V 10% X6S 1206 datasheet.pdf