Murata Electronics North America GRM1886S2A220JZ01D
GRM1886S2A220JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886S2A220JZ01D
Brief Description
CAP CER 22PF 100V S2H 0603
Datasheet Download
GRM1886S2A220JZ01D.pdf
Availability of GRM1886S2A220JZ01D
QUANTITY
GRM1886S2A220JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886S2A220JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886S2A220JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886S2A220JZ01D
Related LinksGRM1886S2, GRM1886S2A220JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886S2A220JZ01D Details Description
Related parts for GRM1886S2A220JZ01D
ROUND STANDOFF 4-40 ALUM 1-1/2" datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 400VDC 2416 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8DFN datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.7V 20MA SOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
POT 500K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7MHZ RRO 16UQFN datasheet.pdf