Murata Electronics North America GRM1886T1H3R0CD01D
GRM1886T1H3R0CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886T1H3R0CD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3PF 50V T2H 0603
Datasheet Download
GRM1886T1H3R0CD01D.pdf
Availability of GRM1886T1H3R0CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1886T1H3R0CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886T1H3R0CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886T1H3R0CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886T1H3R0CD01D
Related LinksGRM1886T1, GRM1886T1H3R0CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886T1H3R0CD01D Details Description
Related parts for GRM1886T1H3R0CD01D
CONN N PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC QUAD BILATERAL SWITCH 14-SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 165CABGA datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 120BGA datasheet.pdf
RES 499 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC AFE 16BIT 1CH 12MSPS 20SSOP datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 1% 250VDC AXIAL datasheet.pdf