Murata Electronics North America GRM1886T1H6R9DD01D
GRM1886T1H6R9DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886T1H6R9DD01D
Brief Description
CAP CER 6.9PF 50V T2H 0603
Datasheet Download
GRM1886T1H6R9DD01D.pdf
Availability of GRM1886T1H6R9DD01D
QUANTITY
GRM1886T1H6R9DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886T1H6R9DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886T1H6R9DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886T1H6R9DD01D
Related LinksGRM1886T1, GRM1886T1H6R9DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886T1H6R9DD01D Details Description
Related parts for GRM1886T1H6R9DD01D
IC FLASH 1MBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 170MSPS 64-QFN datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 1.5A (Switch) Camera Flash 25-TFBGA (3x3) datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 7.5NS 160PQFP datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 30SSOP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 40POS GLD datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 100MA 20 OHM SMD datasheet.pdf