Murata Electronics North America GRM1886T1H7R2DD01D
GRM1886T1H7R2DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886T1H7R2DD01D
Brief Description
CAP CER 7.2PF 50V T2H 0603
Datasheet Download
GRM1886T1H7R2DD01D.pdf
Availability of GRM1886T1H7R2DD01D
QUANTITY
GRM1886T1H7R2DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886T1H7R2DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886T1H7R2DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886T1H7R2DD01D
Related LinksGRM1886T1, GRM1886T1H7R2DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886T1H7R2DD01D Details Description
Related parts for GRM1886T1H7R2DD01D
IC PCI HOT PLUG CTLR DUAL 48TQFP datasheet.pdf
CONN PHONE JACK 2COND SGL CLOSED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DC/DC UMODULE 4A 66-LGA datasheet.pdf
15P MTA156 EDGE CONN ASSY LF datasheet.pdf
RES 3.5 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 121.109MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 16POS 1MM SMD datasheet.pdf
FERRITE TOROID CORE EMI 11.6MM datasheet.pdf
MICRO 100C S /33 WHT 36" NI datasheet.pdf