Vishay/Dale RN50E1003BB14
RN50E1003BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50E1003BB14
Brief Description
RES 100K OHM 1/20W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN50E1003BB14.pdf
Availability of RN50E1003BB14
QUANTITY
RN50E1003BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E1003BB14
Internal Part NumberEIS-RN50E1003BB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E1003BB14
Related LinksRN50E1, RN50E1003BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E1003BB14 Details Description
Related parts for RN50E1003BB14
SWITCH LEVER SPDT 15A SCREW 250V datasheet.pdf
RELAY SSR DC 25A 240VAC PCB datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
KNOB PUSH-PULL RED FOR SB282 SER datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 29POS STRGHT PINS datasheet.pdf
BOX PLASTIC BLK 4.48"L X 2.49"W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
FIXED IND 500UH 3.4A 131 MOHM TH datasheet.pdf
2 ROW BOX RECP 50 POS STAG datasheet.pdf